Limanowa, ul. Wiejska 5A

Piece nadmuchowe

Piece nadmuchowe to urządzenia to urządzenia grzewcze które doskonale się sprawdzają w ogrzewaniu pomieszczeń takich jak warsztaty, hale produkcyjne, sklepy, czy szklarnie.

Konstrukcja pieca oparta jest na korpusie stalowym wykonanym z blachy kotłowej 5mm (na życzenie klienta blacha 6 mm) który składa się z paleniska, w górnej jego części umieszone są półki poziome, jedna lub więcej w zależności od mocy kotła. W palenisku zastosowano ruszt żeliwny oraz płyty szamotowe które zapewniają wysoką temperaturę spalin, więc obniża to emisję szkodliwych substancji do atmosfery jak również kumulują ciepło dlatego piec po wygaszeniu oddaje jeszcze przez chwile ciepło. Korpus jest otoczony płaszczem zewnętrznym z blachy 2mm w którym przepływa gorące powietrze. W płaszczu jak i w półkach poziomych umieszczone są specjalnie zaprojektowane kierownice powietrza które ukierunkowują go tak aby opływał cały korpus wraz z pólkami, znacznie poprawia to sprawność pieca.

Piec wyposażony jest w wydajny wentylator który wtłacza do płaszcza powietrze, tam się ogrzewa i w górnej części płaszcza gorące wydostaje się do pomieszczenia. Pracą wentylatora steruje specjalny sterownik który załącza go gdy temperatura pieca wzrośnie powyżej zadanej a wyłącza go gdy spadnie poniżej zadanej, sterownik również posiada potencjometr służący do regulacji obrotów wentylatora.

ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ?

Realizacja na terenie całej Polski!

Skontaktuj się z nami:
BORMET Marcin Borucki
ul. Wiejska 5A
34-600 Limanowa
kontakt@bormet.com.pl +48 512 672 286 +48 508 105 955
Wyślij wiadomość