Limanowa, ul. Wiejska 5A

Kotły zasypowe na biomasę niedrzewną

Kotły C. O. na biomasę niedrzewną jest to stalowe urządzenie grzewcze składające się w całości z korpusu spawanego wyposażonego w ruszt wodny oraz komory umieszczone pionowo.

Przeznaczony jest do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Stosowany może być do ogrzewana pomieszczeń mieszkalnych jak również warsztatów czy innych obiektów użytkowych gdzie temperatura czynnika grzewczego zasilającego nie przekracza 90°C, a ciśnienie robocze 1,5 bar. Wysokość temperatury kotła utrzymywana jest dokładnie na poziomie zadanym przez użytkownika. Regulacja intensywności spalania i żądanej mocy cieplnej dokonywana jest za pomocą mikroprocesorowego sterownika lub miarkownika ciągu.

Sterownik zapewnia optymalny proces spalania, sterując pracą wentylatora nadmuchowego oraz pompą obiegową c.o. a także c.w.u. Intensywność spalania może być również regulowana za pomocą miarkownika ciągu – wybór należy do klienta. Paliwem podstawowym do kotła jest biomasa niedrzewna w postaci brykietu (ze słomy, siana, roślin energetycznych: miskantu, ślazowca) o wymiarach min. 20mm, wartości opałowej ~14÷17 MJ/kg i parametrach wg normy EN 14961-6. Eksploatacja kotła z użyciem paliwa podstawowego odbywa się w systemie dolnego spalania co znacznie zwiększa efektywność spalania jak również zmniejsza zużycie paliwa.

Obsługa kotła jest bardzo łatwa miedzy innymi dzięki prostej konstrukcji, wyposażeniu komory w ruchomy ruszt – ułatwiający odpopielanie paleniska.

Nasza firma oferuje wykonanie pomiaru u klienta tak aby dopasować nowy kocioł do pomieszczenia oraz potrzeb klienta, a co za tym idzie zminimalizować koszty montażu.
Kocioł może mieć konstrukcję:
- prosty
- skośny
- boczny

ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ?

Realizacja na terenie całej Polski!

Skontaktuj się z nami:
BORMET Marcin Borucki
ul. Wiejska 5A
34-600 Limanowa
kontakt@bormet.com.pl +48 512 672 286 +48 508 105 955
Wyślij wiadomość